Półkolonie artystyczne Warszawa 

Półkolonie artystyczne Warszawa -Kompleksowa opieka

Wolny czas to coś, co sprawia radość zarówno dorosłym, jak i dzieciom. W przypadku naszych pociech warto zadbać o to, aby wykorzystały okres wolny od szkoły do tego, by rozwijać swoje zainteresowania, talenty oraz chęć do nawiązywania znajomości. Takie działania pomogą zapobiec nudzie, wzbudzą zachwyt i przyczynią się do stworzenia wyjątkowych wspomnień. Nasza oferta została zaprojektowana tak, by sprostać oczekiwaniom dzieci o rozmaitych zainteresowaniach i uzdolnieniach. Dla wszystkich kreatywnych dusz w wieku od 6 do 12 lat przygotowaliśmy półkolonie historyczno – artystyczne i naukowo – artystyczne. Co dokładnie czeka podczas nich Twoją pociechę?

 

Jeśli chodzi o półkolonie artystyczne, Warszawa ma wiele do zaoferowania, gdyż jest miastem obfitującym w wiele zabytków i posiadającym szeroką ofertę kulturalną. Każdy turnus trwa 11 dni, a Ty możesz wybrać termin najbardziej dogodny dla Ciebie i Twojego dziecka. Pierwsze półkolonie rozpoczynają się pod koniec czerwca, natomiast ostatnie – w drugiej połowie sierpnia. Prowadzi je kadra wykwalifikowanych pracowników o przygotowaniu dydaktycznym, we współpracy
z przewodnikami i artystami. Zajęcia trwają od godziny 7:45 do 17:00. Takie godziny zostały wybrane celowo, aby rodzice maluchów mogli bez przeszkód udać się do pracy, a pociechy korzystać w tym czasie ze wstępu do różnych warszawskich atrakcji. Warto podkreślić, że zapewniamy pełne wyżywienie, dzięki czemu nie będziesz musiał martwić się o przyrządzanie swojemu dziecku posiłków do zabrania ze sobą na półkolonię. Przygotowujemy śniadanie, drugie śniadanie, obiad złożony z dwóch dań oraz podwieczorek.

 

Rozwijać ducha kreatywności – Półkolonie artystyczne Warszawa

Program półkolonii został ułożony tak, aby zachować w nim niezbędną równowagę nauki, zabawy i podtrzymywania relacji towarzyskich. Nie zabraknie zabaw na świeżym powietrzu, doskonałych na rozpoczęcie i na zakończenie dnia, a także wycieczek w różne zakątki Warszawy. Oglądanie takich zabytków, jak Zamek Królewski, Pałac w Wilanowie, czy Łazienki Królewskie pozwoli dzieciom na zgłębienie historycznego charakteru stolicy. Po takim zwiedzaniu uczestniczenie
w warsztatach artystycznych związanych z tematyką wcześniejszej wyprawy będzie stanowiło jeszcze większą frajdę! W zależności od tego, czy wybierzesz dla swojej pociechy półkolonie historyczno – artystyczne czy naukowo – artystyczne, ich program będzie się od siebie różnił. Dziecko będzie odkrywało tajemnice historii oraz sposoby funkcjonowania przyrody i planety, następnie wykorzystując to jako inspirację w pracy twórczej. Rysowanie, malowanie, tworzenie własnych tekstów – to tylko niektóre z wielu przykładów aktywności.