Szkolenia dla KRPA Warszawa 

Szkolenia dla KRPA – co to jest?

Problem alkoholowy wbrew pozorom dotyka bardzo dużą część naszego społeczeństwa. Niestety tylko pewna grupa z tych osób szuka pomocy na własną rękę, gdyż dostrzega, że życie prywatne i zawodowe zaczyna ulegać rozpadowi. Czasem też rodzina, która zmęczona ciągłymi problemami lub nawet przemocą ze strony uzależnionej osoby pragnie pomocy od wykwalifikowanych osób.

 

Rozwijając skrót KRPA – Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zajmuje się, jak sama nazwa wskazuje, kierowaniem osób uzależnionych od alkoholu na leczenie. Ma to miejsce zwłaszcza wtedy, gdy stwarzają one zagrożenie dla społeczeństwa (m.in. przyczyniają się do rozpadu rodziny, demoralizują młodzież czy zakłócają porządek publiczny). W gminach naszego kraju działają komisje KRPA, które często potrzebują nowych członków. Żeby nim zostać, niezbędne jest odbycie specjalistycznego szkolenia. 

Szkolenia dla KRPA Warszawa

Szkolenie dla KRPA pomoże Ci szczegółowo zapoznać się ze strukturą instytucji zajmującej się tak ważnym dla naszego społeczeństwa problemem. Każdy uczestnik szkolenia dowie się przede wszystkim, jak pracować z osobą uzależnioną oraz jej rodziną. Dodatkowo pozyska odpowiednie narzędzia do motywowania osoby z problemem alkoholowym do podjęcia odpowiedniego leczenia oraz kontroli jego przebiegu. Szkolenie dla KRPA pozwoli Ci poznać również aspekty prawne działania komisji, a więc prawa, jakie będziesz miał jako członek pomagający uzależnionym. Jednak czy wspominana komisja pracuje tylko z osobami, które wpadły w nałóg alkoholowy? Oczywiście, że nie. Wiadomą kwestią jest, że priorytetem jest pomoc wszystkim chorym, jednak oprócz tego ważna jest profilaktyka, a więc współpraca z osobami, które mogą mieć skłonności do wpadnięcia w alkoholizm w przyszłości. Niestety dzieje się tak w przypadku, kiedy w rodzinie pojawia się problem, który może rozciągnąć się na przyszłe pokolenia. 

Jak wziąć udział w szkoleniu KRPA?

Wiele miast organizuje różnego typu kursy, które uprawniają do podjęcia pracy w komisji. Oczywiście dostępne jest również szkolenie dla KRPA w Warszawie. Pozwala ono zdobyć odpowiednie kwalifikacje w pobliżu miejsca zamieszkania. 

Nasze szkolenie dla KRPA w Warszawie zgodne jest ze wszystkimi standardami i daje Ci możliwość współpracy z komisją, która będzie znajdować się w zupełnie innym miejscu. 

KRPA szkolenia – szczegóły

Wszystkie potrzebne informacje dotyczące szkolenia dla KRPA znajdziesz właśnie na naszej stronie internetowej. Dodatkowo w przypadku pojawienia się pytań możesz skontaktować się z nami poprzez formularz na naszej stronie, a my postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości.